Správy

Michal Sebíň: NATUR-PACK ciele odpadového hospodárstva plní

NATUR-PACK vlani zabezpečil zhodnotenie pre 66% obalov zo skla, 58% obalov z plastov, 71% obalov z papiera, 20% kompozitných obalov a 81% kovových obalov zo všetkých obalov, ktoré jeho zazmluvení výrobcovia uviedli na trh.

Vinárstvo HUBERT J.E. má nového šéfa marketingu a komunikácie

Za koordináciu marketingového oddelenia, tvorbu a stratégiu značiek, vrátane externej a internej komunikácie je v spoločnosti HUBERT J.E. od leta 2020 zodpovedný Ján Hybský.

Zálohový systém chce spravovať jediný záujemca

Do nového výberu správcu zálohového systému sa prihlásilo konzorcium štyroch právnických osôb. Jednou z nich je aj Zväz obchodu SR. 

Cigarety zdražejú a budú pod prísnejšou kontrolou

Parlament schválil novelu zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá sľubuje zdraženie cigariet a ich prísnejšiu kontrolu.

NA COOP JEDNOTU sa môžete spoľahnúť AJ V ŤAŽKÝCH ČASOCH

Tradičný predajca potvrdzuje svoj celospoločenský význam aj v čase pandémie. Prostredníctvom viac ako dvetisíc predajní poskytuje obyvateľom čerstvé, zdravé a kvalitné potraviny, čím zároveň podporuje slovenských poľnohospodárov, potravinárov a dodávateľov. Na druhú vlnu koronavírusu sa COOP Jednota dôkladne pripravila. Ako ju zvláda, priblížil vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko BRANISLAV LELLÁK.

UZNESENIE VLÁDY SR č. 718 z 11. novembra 2020 k návrhu na zmenu času trvania núdzového stavu 

UZNESENIE VLÁDY SR č. 718 z 11. novembra 2020 k návrhu na zmenu času trvania núdzového stavu

Obchody sa musia vysporiadať s tonami odpadu. Takto ho v YEME vracajú späť do ekosystému a sú slovenským unikátom

S kľúčovou otázkou, ako naložiť s odpadom, sa nestretávame denne iba my, ale aj obchodné reťazce. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kde a ako končí odpad, ktorý vyprodukujú? V YEME nám ukázali, čo sa ukrýva za bránami ich Zero-waste centra.

Philip Morris v čele veľkej nikotínovej revolúcie

Andrea Gontkovičová, generálna riaditeľka Philip Morris pre Česko, Slovensko a Maďarsko verí, že obchod s cigaretami prestáva dávať zmysel a regulátori čoskoro zareagujú.

Zamestnávatelia oceňujú zdobrovoľnenie gastrolístkov v Zákonníku práce

Príspevok na stravu by zároveň nemohol byť predmetom prípadnej exekúcie vedenej voči zamestnancovi