Správy

Křetínský s Tkáčom majú na dosah obchody Metro

EP Global Commerce Daniela Křetínského a Patrika Tkáča má v krátkom čase výrazne zvýšiť svoj podiel v známej nemeckej sieti.

Kritika poslaneckej novely zákona o cenách

Menej slovenských potravín na pultoch obchodov a za vyššiu cenu – také dôsledky môže mať podľa právnikov novela zákona o cenách, ktorú predložili do Národnej rady traja poslanci vládnej strany Most-Híd. Chcú určiť zásady obchodnej prirážky, čiže koľko zarobí obchod na predaji konkrétneho výrobku. Navrhované zmeny kritizuje aj Zväz obchodu, podľa ktorého sú protiústavné a v rozpore s princípmi trhovej ekonomiky. Predkladatelia výhrady odmietajú, no pripúšťajú, že v parlamente sa novela ešte zmení.   

Duálne vzdelávanie: CBA Verex a COOP Jednota

O systéme duálneho vzdelávania na Hotelovej akadémii v Liptovskom Mikuláši, kde firma CBA VEREX a COOP Jednota, otvorili študijný odbor Obchodný pracovník.

COOP Jednota obhájila titul, superznačkou sa stala už šiesty raz

V nezávislom hodnotení značiek si COOP Jednota už šiestykrát odnáša významné ocenenie Superbrands. Titul udeľuje odborná porota značke, ktorá odzrkadľuje silu brandu, schopnosť plniť svoje sľuby, inovovať a neustále napredovať   

Obchodníci začali z pultov sťahovať lacnejší druh vajec z klietkového chovu

Obchodníci začali z pultov sťahovať lacnejší druh vajec z klietkového chovu. Zahraničné reťazce ich chcú do roku 2025 úplne nahradiť ekologickejšími produktami s podstielkového chovu. Rovnaký krok pripravujú domáce obchodné siete. Hydinári však varujú, že to môže spôsobiť nedostatok vajec v obchodoch.   

Rožky a chlieb už zdraželi

Pekári museli piecť z drahšej múky, viac vyplatili aj na mzdách.

Obchodníci by mali platiť osobitný odvod

Od januára platí pre obchodné reťazce osobitný odvod, po novom by mali platiť dva a pol percenta z čistého obratu. Opatrenie z dielne SNS kritizovali obchodníci aj opozícia. 

Slovensko: Dovážame potraviny

Podľa Štatistického úradu saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami za vlaňajší rok dosiahlo doteraz najvyššie číslo v histórii Slovenska.    

Eurodrobné by väčšina Slovákov zrušila

Spoločná mena krajín eurozóny nestráca popularitu. Vyplýva to z prieskumu Európskej komisie. Podľa neho až 74 % opýtaných z krajín eurozóny súhlasí s tvrdením, že euro je pre Úniu ako celok dobrá vec. Približne 69 % slovenských respondentov si myslí, že euro je pre Slovensko dobré. Prieskum ukazuje aj to, ako vnímajú ľudia drobné eurocenty.