Správy

Nič si netreba nechať nanútiť

Zahraničné obchodné reťazce by mali ponechať spotrebiteľovi možnosť slobodnej voľby tak, ako to praktizujú slovenské obchodné reťazce. 

Bilancia rezortu pôdohospodárstva pod vedením Gabriely Matečnej

Potravinový katalóg či zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami. Aj takéto zmeny chcelo zaviesť počas posledných štyroch rokov ministerstvo pôdohospodárstva. Rezort pod vedením Gabriely Matečnej z SNS oba nápady aj zrealizoval. Po dvoch rokoch však pozastavil fungovanie potravinového katalógu. Systém si totiž vyžadoval ďalšie investície.

O čo ide v ľútom boji o sliepky

Vajíčka sú posledným živočíšnym produktom, v ktorom je Slovensko sebestačné. Onedlho sa však situácia môže zmeniť, pretože niektorým ochranárskym skupinám sa nepáči, že väčšinu - 79 percent - vajec, ktoré dodávajú do obchodných sietí slovenskí hydinári, tvoria vajcia z klietkových chovov. Ochranári by najradšej videli na pultoch tzv. podstieľkové vajcia.

Slovensko: Koľko zaplatíme za vianočný nákup?

Ceny potravín počas roka postupne rástli, čo znamená, že tohtoročná štedrovečerná večera bude v porovnaní s minulým rokom drahšia. 

Klietkový chov nosníc

Únia hydinárov Slovenska upozorňuje, že slovenskí výrobcovia vajec cítia veľký tlak zahraničných obchodných reťazcov a ochranárskych združení na zvyšovanie predaja vajec z podstielkových chovov namiesto vajec z klietkového chovu.

V SR aj v EÚ prevládajú klietkové chovy nosníc nad ostatnými spôsobmi

Na Slovensku, ako aj v EÚ ako celku stále prevládajú klietkové chovy nosníc nad ostatnými spôsobmi chovu. Informoval o tom na tlačovej konferencii riaditeľ …

Ohrozenie sebestačnosti vo výrobe vajec

Prieskumom SPPK v roku 2019 sa zistilo, že na pultoch reťazcov na Slovensku je iba 74 % slovenských vajec, ostatné vajcia pochádzajú zo zahraničia.

Systém COOP Jednota si pripomína 150 rokov spotrebného družstevníctva

MALOOBCHODNÁ SIEŤ COOP JEDNOTA OSLAVUJE TENTO ROK 150 ROKOV FUNGOVANIA SYSTÉMU SPOTREBNÝCH DRUŽSTIEV NA SLOVENSKU.

Slovenský svet po Kačke

Predajne potravín na vidieku bojujú o prežitie. Čo sa deje po krachu reťazca a ako sa mení maloobchod v malých obciach.