Správy

Paragrafmi proti obchodníkom

Reťazce vykosťujú výrobcov, zneužívajú svoje dominantné postavenie a môžu za zlý stav slovenského agropotravinárstva. To je obraz, aký o obchodníkoch šíri ministerstvo pôdohospodárstva. Viaceré prijaté sa preto snažia o ich väčšiu reguláciu a zavádzajú prísnejšie pokuty pod prísľubom, že práve to naštartuje slovenskú výrobu potravín a dostane ich na pulty predajní. Po špeciálnom odvode nasleduje nová definícia neprimeraných podmienok a zákon o cenách.   

Zväz obchodu: Situáciu slovenských pekárov poznáme a rozumieme jej

Zväz obchodu (ZO) SR situáciu slovenských pekárov pozná a rozumie jej. Uviedol to pre TASR Martin Katriak, prezident ZO SR v reakcii na stredajšie (17.4.) vyjadrenia Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) o tom, že pekári čelia neprimeranému cenovému tlaku aj po zrušení osobitného odvodu.   

Veľkonočné nákupy

Predsviatočné nákupy sú už teraz v plnom prúde.

Obchodníci kritizujú zálohovanie

Už o tri roky budeme zálohovať plastové fľaše podobne ako tie sklenené. Obchodníci majú voči tomu stále výhrady. Tvrdia, že zálohovanie bude predražené a už teraz máme podľa nich systém, ktorý funguje. Zvažujú preto, že sa s pripomienkami obrátia na Európsku komisiu. 

Zo Zväzu obchodu SR - Tabaková sekcia: Výrobcovia, distribútori a predajcovia tabakových výrobkov sa pripravujú na veľkú zmenu

Výrobcovia, distribútori a predajcovia tabakových výrobkov sa pripravujú na veľkú zmenu. 

CEZ VEĽKÚ NOC SI DOPRAJEME VIAC JEDLA AJ ALKOHOLU

Správa spoločnosti Nielsen o tom, za aké potraviny Slováci najviac míňajú počas veľkonočného týždňa.   

Bravčový rezeň po Veľkej noci zdražie

Slovenskí spotrebitelia si už tento mesiac priplatia za bravčové mäso. K zdraženiu by však malo prísť až po veľkonočných nákupoch, hitom ktorých sú predaje bravčového aj údenín za akciové ceny. Za zdražením odhadovaným na desať percent oproti aktuálnym cenám je rýchly rast cien jatočných ošípaných na európskych burzách.   

Potraviny Delia inovujú svoj e-shop

Ponuku rozširuje najmä o produkty farmárskych a lokálnych dodávateľov.

Zákaz predaja jednorazových plastových výrobkov

Michal Sebíň, predseda environmentálnej sekcie Zväzu obchodu SR bol hosťom relácie SRo "Z prvej ruky".