Zálohomaty majú ďalší problém. Reťazce najnovšie musia riešiť slabú hygienu a zápach

Zálohovací systém má stále mierne trhliny. Tie sa týkajú najmä hygieny automatov.
Slovensko v januári „oslávilo“ dva roky od spustenia zálohovania plastových fliaš a plechoviek. Podľa Správcu zálohového systému, organizácie, ktorá dohliada na celý proces zálohového systému, sa za túto dobu vyzbierali vyše dve miliardy obalov, systém si osvojilo až 97 percent Slovákov a až 94 percent ľudí s ním má osobnú skúsenosť.
Napriek sľubnému štartu zálohovania sa však zdá, že systém má stále mierne trhliny. Tie sa týkajú hygieny takmer 2 700 zálohomatov, ktoré sú rozmiestnené po celej krajine a do ktorých ľudia denne hádžu nápojové obaly. „Zálohomaty smrdia, firmy sa o to nestarajú, chcú, aby to robili zamestnanci, no my ako zamestnanci sme povedali, že to čistiť nebudeme,“ povedal pre Aktuality.sk jeden z pracovníkov obchodného reťazca Billa, ktorý si želal zostať v anonymite. Dodal, že zálohomat v jednej z bratislavských prevádzok nebol od svojho spustenia ani raz odborne čistený.
Naša redakcia zisťovala, kto je vlastne za čistenie automatov zodpovedný. Podobne ako spomínaný zamestnanec, aj my máme totiž skúsenosť so zapáchajúcimi automatmi vo viacerých obchodných reťazcoch.
Zodpovední sú obchodníci
Nemenovaný zamestnanec uviedol, že podľa jeho informácií má čistenie automatov na starosti nezisková organizácia, ktorá dohliada na zálohový systém. To však nie je pravda. „Zálohomaty sú vo vlastníctve obchodníka. Je tak na obchodníkovi prispievať k spokojnosti spotrebiteľa zabezpečením plynulej prevádzky zálohomatu vrátane starostlivosti o stroj,“ odkázala Monika Farka, marketingová manažérka Správcu zálohového systému. Úlohou správcu je zvoz odpadu a jeho následné spracovanie.
Keď sme oslovili obchodné reťazce, potvrdili slová správcu a zhodli sa na tom, že za čistenie strojov sú v prvom rade zodpovední zamestnanci jednotlivých prevádzok. „Fľaškomaty sú majetkom Billa Slovensko a ich čistenie tak vykonávajú pracovníčky a pracovníci jednotlivých predajní. Všetci, ktorí majú fľaškomaty na starosti, podstúpili školenia pri spúšťaní systému alebo neskôr pri nástupe, priebežne vykonávajú školenia aj servisní technici od dodávateľa zariadení,“ uviedol hovorca Billy Marek Kravjar.
Zamestnanci majú na starosti čistenie automatov aj v Lidli, Terne, Kauflande a Coop Jednote. Obchodníci tvrdia, že tento proces prebieha na dennej báze, v prípade potreby aj viackrát denne.
Nespokojný zamestnanec nemeckého reťazca však tvrdí, že pracovníci nie sú schopní stroj patrične vyčistiť, čo má za následok už spomínaný zápach a „lepkavosť“ automatov. „To by sme museli rozobrať polovicu stroja, aby sme sa dostali do tých pásov. My môžeme vyčistiť len to, čo je okolo. Každý zamestnanec povedal, že tam ruku nebude dávať a že to čistiť nebude. Keby sme to mali poriadne vyčistiť, je to robota na celý deň a naša vlastná práca potom stojí,“ uviedol.
Hĺbkové čistenie prebieha raz ročne
Všetky reťazce zároveň uviedli, že raz ročne, respektíve podľa potreby, nastupuje aj „čistiaca čata“ z firmy, ktorá im zálohomaty dodáva, a vykoná hĺbkové čistenie zariadení. Do väčšiny reťazcov dodávajú fľaškomaty spoločnosti Tomra a RVM Systems. Cez automaty prvej zmienenej firmy sa vracia 75 až 80 percent všetkých vratných obalov na Slovensku a zákazníci ich využívajú v Lidli, Kauflande, Tescu, Bille, Coop Jednote, no aj v menších reťazcoch ako sú Sintra, Makos či Yeme.
Spoločnosť RVM sa zase orientuje skôr na domáce reťazce – s firmou Tomra sa delí o pobočky Coop Jednoty, ďalej sú jej automaty dostupné v CBA, Terne, Kraji či reťazcoch Milk-Agro, Libex, Koruna a ďalších.
Obaja dodávatelia potvrdili, že servisné čistenie technikmi majú dohodnuté s jednotlivými obchodníkmi individuálne a podľa potreby. „Za pravidelné čistenie je plne zodpovedný vlastník automatu, ktorý by ho mal udržiavať v čistote, aby vizuálne nebol odpudivý a jednotlivé časti, ktoré sa majú čistiť, boli plne funkčné. My ako dodávateľ automatov, sa staráme o servis a ako doplnkovú službu ponúkame hĺbkové čistenie automatov za poplatok a toto čistenie doporučujeme minimálne jeden až dvakrát ročne,“ priblížil Ivan Václavek, riaditeľ spoločnosti RVM Systems.


Zdroj: [14.02.2024; aktuality.sk; Ekológia; 05:00; Katarína Runová]