Ceny kuracieho mäsa medziročne klesli o takmer pol percenta

Ceny kuracieho mäsa medziročne klesli o takmer pol percenta a vajec o 5,5 %. Vyplýva to z údajov štatistického úradu. Podľa Únie hydinárov však náklady na chov a spracovanie hydiny neustále stúpajú. Tento rok by od štátu mali získať aj menšiu finančnú p odporu. Ministerstvo pôdohospodárstva nesúhlasí s tým, že hydinári dostanú málo. 

Karolína Lacová, moderátorka: “Ceny kuracieho mäsa medziročne klesli o takmer pol percenta a vajec o 5,5 %. Vyplýva to z údajov štatistického úradu. Podľa Únie hydinárov však náklady na chov a spracovanie hydiny neustále stúpajú. Tento rok by od štátu mali získať aj menšiu finančnú p odporu. Ministerstvo pôdohospodárstva nesúhlasí s tým, že hydinári dostanú málo.”
Lukáš Dzivý, redaktor: “Šéf Únie hydinárov Slovenska Daniel Molnár hovorí, že v posledných rokoch im na jednej strane vzrástli náklady na mzdy na príplatky za sviatky a nočné služby. Na strane druhej poklesli príjmy z odbytu.”
V roku 2013 bola odbytová cena za chladené kura na úrovni 2,9 eura za kilogram, v roku 2019 bola cena na úrovni 1,71 eura, a to znamená pokles odbytovej ceny za toto obdobie o 18 %. Na porovnanie, za rovnaké obdobie narastali mzdové náklady o 57 %."
Lukáš Dzivý: “Ladislav Birčák je so svojou spoločnosťou najväčším dodávateľom vajec na Slovensku. Podľa neho je však podnikanie v tomto sektore dlhodobo v strate.”
Ladislav Birčák, dodávateľ vajec: “Náklady sa pohybujú zhruba do výšky nejakých 8 centov na kus. Priemerná realizačná cena vlani bola napríklad 7,12. Väčšinou ten rozdiel vykrýva štát dotáciami.”
Lukáš Dzivý: “Podľa Birčáka sa dotácia pre hydinársky sektor pohybovala v posledných rokoch okolo 3 miliónov eur. Tento rok majú hydinári z projektu Zelená nafta získať zhruba 50 000. Ministerstvo pôdohospodárstva však upresňuje, že projekt Zelená nafta je len jedna forma ako môžu chovatelia získať finančnú podporu od štátu. Pokračuje hovorca rezortu Michal Feik.”
Michal Feik, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva: “Pripravenú máme štátnu pomoc osobitne pre hydinárov vo výške niekoľkých miliónov eur.”
Lukáš Dzivý: "Pavol Konštiak zo Zväzu obchodu si myslí, že štát vytvoril prvovýrobcom dostatočne vyhovujúce podmienky, ktoré podľa neho však nevyužívajú."
Pavol Konštiak, Zväz obchodu: “Existuje zákon o neprimeraných podmienkach, v ktorom sa píše, že musia predávať za oprávnené náklady dodávateľa. To znamená dokonca vrátane zisku. Prečo to nerobia, keď zákon im to umožňuje?”

Lukáš Dzivý: “Ak sa situácia na trhu nezmení, hydinári plánujú zvýšiť ceny kuracieho mäsa a vajec. Lukáš Dzivý, RTVS.”

Zdroj: [12.10.2019; Rádio Slovensko; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu; 18:00; Lukáš Dzivý / Karolína Lacová]